I když to není moc známý fakt, březen je každoročně měsícem sociální práce. Samotný Den sociální práce připadá v letošním roce přesně na 16. března.

Co vás na webu čeká během tohoto měsíce nového?

V menu naleznete kartu zcela nového programu START ME UP, který je určen pro začínající sociální pracovníky. Každý z nás někdy začínal a na své první měsíce v praxi má různé vzpomínky. Asi se ale shodneme, že jsme si všichni prošli také chvílemi, kdy jsme se necítili jistí a ptali jsme se sami sebe, jestli je “to právě to”, co jsme chtěli dělat. Nový program START ME UP proto cílí právě na absolventy.

Stále je na webu k dispozici aktualizovaná Deklarace skvělých sociálních pracovníků, k jejímž obsahu se můžete v komentářích vyjádřit a také připojit prostřednictvím přidání se ke skupině Všichni skvělí lidé. Nově bude členství v komunitě spojeno také s informováním o zajímavé aktuality, které vám mohou pomoci rozšířit obzory v sociální práci. Tak určitě neváhejte a přidejte se k nám!

Stejně jako v každé kampani webu je pro vás i nyní připravena ke stažení infografika prezentující měsíc sociální práce. V loňském roce jsme se zaměřovali na poděkování sociálním pracovníkům. Letošní ročník jsem uchopila trochu jinak a obrátila jej přímo na sociální pracovníky a jejich prohlášení: “Jsem hrdý sociální pracovník a nestydím se za to”/ “Jsem hrdá sociální pracovnice a nestydím se za to”. Myslím si totiž, že současná doba ukazuje, že sociální pracovníci dokáží flexibilně reagovat a přizpůsobovat se těžkým a neustále se měnícím podmínkám. Za všech okolností pomáhají potřebným lidem zajistit jejich základní lidská práva. Pokud byste se o sociální práci v době Covidové chtěli dozvědět více, přečtěte si článek Koronakrize jako příležitost pro sociální práci?

Obrázky proto volně stahujte a využívejte pro to, abyste ukázali, že jste hrdí na sociální práci a na to, že jste si ji vybrali a vykonáváte ji, jak nejlépe umíte.

A co tu máme ještě?

Co takhle FOTOSOUTĚŽ? Přesně tak, v rámci měsíce sociální práce vyhlašuji fotosoutěž s názvem “Den sociálního pracovníka, aneb co vlastně sociální pracovníci dělají?”

K účasti v soutěži je potřeba udělat 2 věci:

  • vytvořit fotografii svého běžného pracovního dne a toho, co je náplní vaší práce – kreativitě se meze nekladou (může to být selfie nebo fotka s kolegy, fotka předmětů nebo lidí, zkrátka cokoliv)
  • fotografii zaslat na email: email@skvelilide.cz

Na konci března ze všech fotografií vylosuji výherce, který získá drobný balíček s plackou webu, zrcátkem a něčím dobrým na zub 🙂

MOC SE NA VAŠE FOTKY TĚŠÍM….SPOLEČNĚ UDĚLÁME JEDNO VELKÉ FOTOALBUM TOHO, JAK SOCIÁLNÍ PRÁCE DOOPRAVDY VYPADÁ. UŽ SE PROTO NEBUDEME MUSET DÍVAT NA OBRÁZKY JAKO:

Podle mě totiž tyto obrázky a gify jen potvrzují stereotypy o sociální práci jako divné profesi, kterou vykonávají blázni za málo peněz, co stejně brzy vyhoří, protože to nejsou skuteční profesionálové.

Pojďme to tedy společně změnit 🙂

KRÁSNÝ MĚSÍC SOCIÁLNÍ PRÁCE VÁM PŘEJE ANY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *